top of page
Forældre-barn

Forældre-barn - (1-3 år)

Træningstid

Henriette.jpg
Træner
Henriette Cammelbeeck
Gym 1_edited.jpg
Torsdag   16.30 - 17.30       Hal B
Opstart  Hold Uge 37 - 14/9
Træner
Malene Jonsson
Gym 2_edited.jpg
Træner
Pernille Stubkjær

 Minimix - (4-5 år)

Minimix
Træner
Laura Rasmussen
not-found-b0c4045c251f8785408fce8653d4da60.png
Træningstid
Onsdag    16.15 - 17.15     Hal B
Opstart Hold uge 37 - 13/9
Træner
Tina Rasmussen
Sonja_edited.png
Træner
Sonja Laursen
Marianne Gymnastik.jpg
Træner
Marianne Kviesgaard
Stella_edited.jpg
Træner
Stella Lauridsen
Janni Venø_edited.jpg
Træner
Jannie Eskildsen
Evelyn_edited.jpg
Træner
Evelyn Damgård
Annamay.jpg
Træner
Anna May Fredensborg
Træner
Annemette  Hald Wilhelmsen
Favoritterne

Favoritterne - (0-1. Klasse)

Træner
Laura Rasmussen
not-found-b0c4045c251f8785408fce8653d4da60.png
Træner
Tina Rasmussen
Rikke.jpg
Træner
Rikke Bæk Oversø Pedersen
Laura Pedersen.jpg
Træner
Laura Pedersen

Træningstid

Onsdag    17.15 - 18.15    Hal B
Opstart Hold Uge 37 - 13/9
Træner
Sofie Olesen

Træner 
Stephanie Kjær Nielsen
Janni Venø.jpg
Træner
Jannie Eskildsen
jakob3-382b538a688b2ae6cf3f362af5dd5500.jpg
Træner
Jakob Christiansen
freja.jpg
Træner 
Freja Grønborg 
Juhl
Nanna_edited.jpg
Træner
Nanna Grønborg
Juhl
Silke_edited.jpg
Træner
Silke Gravengaard Jensen
Annamay.jpg
Træner
Annamay Fredensborg
Laura Kallestrup.jpg
Træner 
Laura Kallestrup
Turboholdet (2.-4. Klasse)

Turboholdet (2.-4. Klasse)

Træningstid

Niels.jpg
Træner
Niels Kuilboer
Karina.jpg
Træner
Karina Grønberg Simonsen
Carina.jpg
Træner
Carina Brodersen
Anne Guldager_edited.jpg
Træner
Anne Guldager
not-found-b0c4045c251f8785408fce8653d4da60.png
Træner
Benjamin Kjærside
Træner
Louise Holmberg
Mandag    16.00 - 17.30     Hal B
Opstart hold uge 37 - 11/9
Tempoholdet (fra 5. Klasse)

Tempoholdet  - (fra 5 - 10.Klasse)

Træningstid

Træner
Celia Feldskou
Hannah Rask.jpg
Træner
Hanna Rask
Træner
Josefine Lauridsen
Daniel.jpg
Træner
Daniel Sloth Hansen
Mandag     17.30 - 19.15    Hal B
Opstart Hold Uge 37 - 11/9
jakob3-382b538a688b2ae6cf3f362af5dd5500.jpg
Træner
Jakob Christiansen
Jump4fun

Jump4fun

Annette[4339].jpg
Træner
Annette Winther Christiansen
Angelika[4340]_edited.jpg
Træner
Angelika Nielsen

Træningstid

Onsdag    15.00 - 16.00   Hal B
Opstart D. 10. Januar 2024
Afslutning D. 19. Juni 2024

 
Træner
Josefine Bjørslev

For børn i alderen 7-14, der ikke har fundet sig til rette i de klassiske foreningsaktiviteter og måske har nogle udfordringer med i bagagen. Vi leger og har det sjovt sammen med aktiviteter i Hal B og nogle gange er vi i svømmehallen og udenfor.

Zumba 

Zumba

Træningstid

Torsdag   18.30 - 19.45      Hal B
Opstart træning D. 1. Juli
Træner
Anette Hansen
Aqua Zumba

Aqua Zumba

Træningstid

Torsdag   20.00 - 21.00  Svømmehallen
Opstart træning D. 1. Juli
Træner
Anette Hansen
Træningtiden

Træningstider Gymnastik sæson 2023/2024

Mandag

Turboholdet      16.00 - 17.30          Hal B
Tempoholdet    17.30 - 19.15          Hal B
Effekt                    17.30 - 18.45          Sal 1

Til gymnastik er der plads til alle der elsker at røre sig og være en del af et fællesskab.
Vi har fokus på motorik
og bevægelse og at give børn og unge en god oplevelse med gymnastik.

Onsdag

Jump 4 fun         15.00 - 16.00         Hal B
Minimix                 16.15 - 17.15         Hal B
Favoritterne       17.15 - 18.15         Hal B

Torsdag

Forældre-barn    16.30 - 17.30      Hal B
Zumba                    18.30 - 19.45      Hal B
AQUA Zumba       20.00 - 21.00     Svømmehallen
2022_Gymnastik i Tarm-43 3.jpg
Galleri

Galleri

Forældre barn 23/24
Minimix 23/24
fb9.jpg
Gymnasik udvalg

Gymnastikudvalg

Udvalgsmedlem
Jakob Christiansen

Sonja_edited.png

Formand
Sonja Laursen

Karina.jpg

Tøj
Karina Grønberg

Niels.jpg

Udvalgsmedlem
Niels Kuiboer

Henriette.jpg

Hjemmeside ansvarlig
Henriette Cammelbeeck

Udvalgsmedlem
Lea Lauridsen
Udvalgsmedlem
Jannie Venø Eskildsen

 
bottom of page