top of page
“TFGF mangler trænere/frivillige så kom frisk og hjælp os til at blive endnu bedre”
Kontakt: Sonjalaursen@hotmail.dk
Forældre-barn
Forældre-barn - (1-3 år)
Træningstid
Træner
Henriette Cammelbeeck
Torsdag 16.30 - 17.30 Hal B
Opstart Hold Uge 37 - 14/9
Træner
Malene Jonsson
Træner
Pernille Stubkjær
Minimix - (4-5 år)
Minimix
Træner
Laura Rasmussen
Træningstid
Onsdag 16.15 - 17.15 Hal B
Opstart Hold uge 37 - 13/9
Træner
Tina Rasmussen
Træner
Sonja Laursen
Træner
Marianne Kviesgaard
Træner
Stella Lauridsen
Træner
Jannie Eskildsen
Træner
Evelyn Damgård
Træner
Anna May Fredensborg
Træner
Annemette Hald Wilhelmsen
Favoritterne
Favoritterne - (0-1. Klasse)
Træner
Laura Rasmussen
Træner
Tina Rasmussen
Træner
Rikke Bæk Oversø Pedersen
Træner
Laura Pedersen
Træningstid
Onsdag 17.15 - 18.15 Hal B
Opstart Hold Uge 37 - 13/9
Træner
Sofie Olesen
Træner
Stephanie Kjær Nielsen
Træner
Jannie Eskildsen
Træner
Jakob Christiansen
Træner
Freja Grønborg
Juhl
Træner
Nanna Grønborg
Juhl
Træner
Silke Gravengaard Jensen
Træner
Annamay Fredensborg
Træner
Laura Kallestrup
Turboholdet (2.-4. Klasse)
Turboholdet (2.-4. Klasse)
Træningstid
Træner
Niels Kuilboer
Træner
Karina Grønberg Simonsen
Træner
Carina Brodersen
Træner
Anne Guldager
Træner
Benjamin Kjærside
Træner
Louise Holmberg
Mandag 16.00 - 17.30 Hal B
Opstart hold uge 37 - 11/9
Tempoholdet (fra 5. Klasse)
Tempoholdet - (fra 5 - 10.Klasse)
Træningstid
Træner
Celia Feldskou
Træner
Hanna Rask
Træner
Josefine Lauridsen
Træner
Daniel Sloth Hansen
Mandag 17.30 - 19.15 Hal B
Opstart Hold Uge 37 - 11/9
Træner
Jakob Christiansen
Jump4fun
Jump4fun
Træner
Annette Winther Christiansen
Træner
Angelika Nielsen
Træningstid
Onsdag 15.00 - 16.00 Hal B
Opstart D. 10. Januar 2024
Afslutning D. 19. Juni 2024
Træner
Josefine Bjørslev
For børn i alderen 7-14, der ikke har fundet sig til rette i de klassiske foreningsaktiviteter og måske har nogle udfordringer med i bagagen. Vi leger og har det sjovt sammen med aktiviteter i Hal B og nogle gange er vi i svømmehallen og udenfor.
Zumba
Zumba
Træningstid
Torsdag 18.30 - 19.45 Hal B
Opstart træning D. 1. Juli
Træner
Anette Hansen
Aqua Zumba
Aqua Zumba
Træningstid
Torsdag 20.00 - 21.00 Svømmehallen
Opstart træning D. 1. Juli
Træner
Anette Hansen
Opvisnings program
Træningtiden
Træningstider Gymnastik sæson 2023/2024
Mandag
Turboholdet 16.00 - 17.30 Hal B
Tempoholdet 17.30 - 19.15 Hal B
Effekt 17.30 - 18.45 Sal 1
Til gymnastik er der plads til alle der elsker at røre sig og være en del af et fællesskab.
Vi har fokus på motorik
og bevægelse og at give børn og unge en god oplevelse med gymnastik.
Onsdag
Jump 4 fun 15.00 - 16.00 Hal B
Minimix 16.15 - 17.15 Hal B
Favoritterne 17.15 - 18.15 Hal B
Torsdag
Forældre-barn 16.30 - 17.30 Hal B
Zumba 18.30 - 19.45 Hal B
AQUA Zumba 20.00 - 21.00 Svømmehallen
Galleri
Galleri
Forældre barn 23/24
Minimix 23/24
Gymnasik udvalg
Gymnastikudvalg
Udvalgsmedlem
Jakob Christiansen
Formand
Sonja Laursen
Tøj
Karina Grønberg
Udvalgsmedlem
Niels Kuiboer
Hjemmeside ansvarlig
Henriette Cammelbeeck
Udvalgsmedlem
Lea Lauridsen
Udvalgsmedlem
Jannie Venø Eskildsen
bottom of page